ICONIC
biologiczna przebudowa
skóry
Kosmeceutyki z linii ICONIC to nowoczesne i zaawansowane formuły dopasowane do rytmu dobowego skóry. Wykorzystują odkrycie genów zegarowych uhonorowane Nagrodą Nobla. Pielęgnacja na dzień nacelowana na ochronę, w nocy – na rekonstrukcję i regenerację.
MedEstelle
Geny Zegarowe
Za odkrycie „genów zegarowych” została przyznana Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii. W 2017 roku otrzymali ją Jeffrey Hall, Michael Rosbash oraz Michael Young.

Najnowsze badania naukowe potwierdzają istnienie molekularnych mechanizmów kontrolujących aktywność komórek w zależności od pory dnia. Każda komórka w naszym organizmie, również w skórze, posiada geny zegara biologicznego – clock genes, które wpływają na jej funkcjonowanie: inne w dzień, inne w nocy.

 

Rytm dobowy skóry

Skóra – największy organ naszego organizmu również podlega rytmowi dobowemu. Jego znajomość pozwala precyzyjnie poznać potrzeby skóry i dzięki właściwie dobranej pielęgnacji dostarczyć składniki aktywne, których skóra aktualnie najbardziej potrzebuje.

W zależności od pory dnia skóra ma inne funkcje:

DZIEŃ

W ciągu dnia skóra nastawiona jest głównie na funkcje ochronne przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi wpływającymi na starzenie się skóry.

NOC

W nocy funkcja skóry koncentruje się na procesach naprawczych i regeneracyjnych. Uruchamiane są mechanizmy prowadzące do eliminowania uszkodzeń powstałych w ciągu dnia. Odnowa komórkowa jest wówczas na najwyższym poziomie.

Produkty z linii ICONIC
DŁUGOTRWAŁE
EFEKTY
CZYSTE
FORMUŁY
ZDROWA
SKÓRA
Instagram
Bądź na bieżąco
6 months ago
6 months ago
6 months ago
6 months ago
6 months ago
6 months ago