Koncepcja

W zgodzie z biologiczną naturą skóry

Pielęgnacja przyszłości, czyli regeneracja na poziomie molekularnym i komórkowym. Permanentna poprawa jakości i wyglądu cery. Produkty opierają się na najnowszych odkryciach i badaniach naukowych, a także na doskonałej znajomości i zrozumieniu światowych trendów w kosmetologii. Ponadto, marka wykorzystuje wiedzę w oparciu o najnowsze naukowe okrycia kosmetologiczne, dermatologiczne, farmaceutyczne, chemiczne i technologiczne.
DŁUGOTRWAŁE
EFEKTY
CZYSTE
FORMUŁY
ZDROWA
SKÓRA

Kosmeceutyki RSPTM - Koncepcja

Nowatorska, synchroniczna koncepcja działania kosmetyku na najgłębsze warstwy skóry. Wykorzystuje trzy samonapędzające się mechanizmy (Repair, Stimulate, Protect), z których jeden jest siłą napędową drugiego.

Działanie naprawcze (Repair) na górne warstwy naskórka umożliwia i inicjuje procesy stymulacji składników kosmetyków w głębokich warstwach skóry (Stimulate), dając efekt jej restrukturyzacji i wzmocnienia. To z kolei zapewnia prawidłowe funkcje ochronne (Protect), wzmacniane dodatkowo odpowiednimi składnikami kosmetyku.
MedEstelle

Proaktywne Sprzężenie Zwrotne RSPTM

Trzy samonapędzające się mechanizmy umożliwiają oddziaływanie kosmetyku na najgłębsze warstwy skóry i przenoszą pielęgnację na jeszcze wyższy poziom skuteczności.

R – REPAIR

NAPRAWA
Naprawa i wzmocnienie górnych warstw skóry poprzez dermozgodne bazy i wykorzystanie podwójnej natury przełomowych nośników di-NanoTM, które wbudowują się w struktury naskórka, naprawiając uszkodzenia. Poprzez naprawę i wzmocnienie poprawiają się funkcje barierowe skóry. Stwarzamy w ten sposób warunki do uruchomienia procesów stymulacji. Bez tego etapu nie jest możliwa skuteczna stymulacja.

↑ POTENCJAŁ DZIAŁANIA SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH wzrasta
↑ POZIOM METABOLIZMU KOMÓRKOWEGO wzrasta
MedEstelle
MedEstelle

S – STIMULATE

STYMULACJA
Stymulacja to etap działania biologicznego składników aktywnych kosmetyków na głębokie warstwy skóry. Jest to najobszerniejszy etap rekonstrukcji/przebudowy skóry, który nie może efektywnie zaistnieć bez etapu R - REPAIR. Obejmuje fazę przenikania i wielopłaszczyznowej aktywności składników biologicznie czynnych kosmetyku.

→ Długotrwałe efekty przy zachowaniu wysokiegoprofilu bezpieczeństwa
→ Permanentna poprawa jakości i wyglądu skóry
→ Biologiczna przebudowa skóry = zdrowa skóra

P – PROTECT

OCHRONA
Zapewnienie funkcji ochronnych skóry poprzez wzmocnienie jej struktur w poprzednich etapach oraz zastosowanie składników chroniących skórę przed wszystkimi znanymi eksposomami, takimi jak: UV, zanieczyszczenia środowiska, wolne rodniki, stres, brak snu itd.
MedEstelle

Innowacyjne nośniki di-NanoTM nowej generacji

ODKRYCIE MedEstelle​
MedEstelle
Przełomowe dwufazowe nośniki di-NanoTM nowej generacji – odkrycie MedEstelle. Nie tylko transportują składniki aktywne w głąb skóry, ale również przedłużają ich działanie i wbudowują w naskórek substancje uszczelniające.

Poprawiają przenikanie składników aktywnych, transportując je do głębszych warstw naskórka.

Wbudowując się w strukturę naskórka, naprawiają uszkodzenia warstwy rogowej, m.in. po inwazyjnych i miniinwazyjnych zabiegach kosmetycznych. Prowadzi to także do poprawy funkcji barierowych naskórka, redukuje TEWL oraz tym samym poprawia nawilżenie skóry.